Szkolenia


Rozpoczynamy wymagający największych przygotowań obszar działalności – czyli szkolenia lotnicze. Nasza szkoła pilotów wiatrakowców została zarejestrowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w 2015 roku. Stacjonujemy i szkolimy obecnie na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego. Szkolimy według polskiego programu zatwierdzonego przez nasze władze lotnicze, co daje kursantom możliwość zdobycia polskich uprawnień.

Kurs obejmuje część teoretyczną oraz realizowaną równolegle naukę praktyczną. Znajomość przepisów lotniczych,specyfika przestrzeni powietrznej, przygotowanie do lotu, zagadnienia związane z budową wiatrakowców, to tylko niektóre tematy omawiane na zajęciach. Nauka praktyczna dostarcza kandydatom na pilotów umiejętności potrzebne do pełnego opanowania maszyny we wszystkich fazach lotu. Staramy się przekazać naszą wiedzę w formie, która pozwoli pogodzić nabywanie stosownych umiejętności nie ograniczając przyjemności latania i wolności jaką ono daje.

Loty szkolne to nie tylko ćwiczenie umiejętności, ale także pogłębianie i ugruntowywanie wiedzy teoretycznej. Pozwala na zwiedzanie okolicy poznawanie jej uroków z perspektywy wcześniej nieosiągalnej.

Zajęcia prowadzimy na wiatrakowcu CAVALON, który należy obecnie do najbardziej komfortowych i najlepiej dopracowanych konstrukcji tego typu.

REMUS s.c.
40-730 Katowice
ul. Panewnicka 39a

Pilot instruktor:

Andrzej Wybraniec
tel. 792 051 106
kontakt@lotynadkatowicami.pl

Śledź nas:


Wykonanie: AB Promotions